430 волонтерів допомагали з відбудовою на 35 об’єктах: про рекордний тиждень у «Добробаті»

«Добробат» розпочав нагальне відновлення у звільненому Херсоні. Нині на деокупованих територіях триває процес розмінування, тому організовувати групові виїзди для допомоги місту тимчасово немає змоги. Однак перший волонтер-добробатівець долучився до розбору завалів спільно з рятувальниками ДСНС та Мобільним рятувальним центром швидкого реагування. Розчищали, використовуючи спецтехніку, території Херсонської пожежної частини та багатоповерхового житлового будинку, що вщент розгромили ворожі «прильоти».
Миколаївські добровольці теж, хоч і нечисельною, проте продуктивною командою допомагають постраждалим. Волонтери поладнали дах у будинку літньої жінки. Покрівлю повністю знищив ворожий «приліт». Від старого даху не вціліло нічого, тому двоє волонтерів, сусід та син постраждалої відбудували дах. Вони провели демонтаж, змонтували два фронтони та перекрили покрівлю новим шифером. Також впродовж тижня добровольці Миколаївського осередку розбирали завали багатоквартирного одноповерхового будинку в центрі міста. Поблизу нього влучила ворожа ракета комплексу С-300, через це значна частина квартир зазнала руйнувань. Масштаби завалів значні, тож виїзди на локацію плануються й надалі. Відбудовуватимемо незламну Миколаївщину, заручившись підтримкою місцевої влади. Адже співзасновник «Добробату» Ростислав Смірнов підписав Меморандум про співпрацю з очільником Миколаївської ОВА Віталієм Кімом.
Ліквідовують наслідки ворожих обстрілів й волонтери Запорізького будбатальйону. Ще на початку жовтня ворог завдав ракетних ударів по Дніпровському районі містам. Через влучання значно постраждало робітниче поселення: 20 будинків було зруйновано повністю, 50 — потребують відбудови. Добробатівці прийшли на допомогу постраждалій жінці, що мешкає в одній із потрощених домівок. Вибуховою хвилею та уламками в її помешканні пошкодило вікна, знесло паркан та дах і в самому домі, й у літній кухні. Волонтери упорядкували прибудинкову територію, відремонтували паркан і допомогли нагально убезпечити дах житла від негоди — демонтували пошкоджене накриття, частково відновили кроквяну систему, встелили дах захисною плівкою й забили та утеплили потрощені вікна ОСБ-плитами.
Незмінно вартують відбудову добробатівці на Київщині, Чернігівщині, Харківщині та Сумщині. У Димері, що на Київщині, упродовж 11 днів волонтери ладнали покрівлю в п’ятиповерхівці. Дах помешкання пошкодило вибуховими хвилями під час окупації села. В Ірпені розпочали лаштувати тимчасове накриття в приміщенні місцевого будинку культури. Усе, аби вберегти будівлю від опадів, а отже, від подальших руйнувань, щоб надалі відбудувати зруйнований дах. Також нагально відновили частину даху в будинку однієї з постраждалих ірпінських родин. Покрівлю потрощили уламки ракети. Тож команда волонтерів тричі виїздила на локацію для допомоги мешканцям. Окрім того, у Гостомелі, добробатівці поладнали дах домівки, який зруйнувала міна. Також у Гостомелі відбудували дім для двох сімей за підтримки НУО «Mondo». Руйнування були значними, тож понад місяць добробатівці ладнали житло. Повністю відновили покрівлю, перекрили будинок новою металочерепицею, замінили потрощені вікна й двері на нові металопластикові. Виїздили волонтери ще й до Макарова. Команда з десяти добровольців розчистила завали, зруйнованої внаслідок ворожих обстрілів, домівки та прибрала прибудинкову територію від уламків.
На Чернігівщині добробатівці ладнали житло мешканців Іванівської громади. У двох помешканнях в Іванівці відремонтували кроквяну систему та застелили гідробар’єр. В Ягідному встановили вікна та двері в чотирьох квартирному будинку. Окрім того, допомагали мешканцям громади з транспортуванням конструкцій вікон для подальших відновлювальних робіт.
Добробатівці Харківського будбатальйону виїздили до деокупованого Старого Салтова на Чугуївщину. Там упродовж трьох днів ладнали пошкоджену покрівлю в житловому будинку. На локації були залучені групи із 20-и добровольців. Виїздили й до харківських шкіл, щоб позабивати побиті вікна ОСБ-плитами та вберегти будівлі навчальних закладів від руйнувань через погодні умови.
Продуктивним видався тиждень і для команд волонтерів з Сум та Ромнів. Чотири дні добробатівці розбирали завали в Охтирці. Упорядковували територію місцевого універмагу, зруйнованого ще в березні, внаслідок ворожого авіанальоту. Та долучилися до розбору завалів Охтирської міської ради. Окрім того, допомагають нагально відновити дах у домівці родини, яка пережила авіабомбардування. У приватний сектор окупанти скинули бомбу, яка впала за 15 метрів від житла. Внаслідок удару було знищено дах, частково посунулись стіни будинку. Волонтери змонтували обрешітку для обшивки, відливи, двері й зашили фронтони металопрофілем. У Лебедині продовжили розчищати залишки ремонтних боксів зруйнованої транспортної дільниці. А в Тростянці упродовж двох днів монтували вікна у будинку на вісім квартир, де проживають літні люди. Раніше добробатівці вже відновили покрівлю в цьому помешканні.
Наша допомога потрібна ще тисячам постраждалих українців. Тож, не зменшуємо обертів! Разом можемо більше.
Вдячні за підтримку:
◽️ Офісу Президента України;
◽️ Мінрегіону за фінансування закупівлі будівельних матеріалів для нагальної відбудови в Іванівській громаді;
◽️ Міністерству внутрішніх справ, зокрема ДСНС Сумської області;
◽️ народній депутатці Ользі Василевській-Смаглюк та Максиму Петльованому за організацію робіт в Димері;
◽️ Благодійному фонду імені Михайла Василевського за надані будматеріали для робіт в Димері;
◽️ голові Димерської селищної ради Володимиру Підкурганному та депутатці Димерської селищної ради Наталії Кальченко за організацію проживання та харчування волонтерів у комплексі «Morewell»;
◽️ компанії «Hilti» за надані інструменти для роботи на об’єктах;
◽️ НУО Moндо за фінансування ремонту приватних будинків у Горенці та Гостомелі;
◽️ Роману Ляшенку за організацію виїзду до Макарова;
◽️ мережі ресторанів японської та європейської кухні «Євразія» за обіди для волонтерів.





















Засновники проєкту
Амбасадори проєкту
